Kilometrówka 2019 – kalkulator

W sytuacji, gdy w firmie niezbędne jest prowadzenie ewidencji pojazdu, kluczowe znaczenie ma prawidłowe wyliczenie kilometrówki. Następuje to przez przemnożenie ilości przejechanych w celach służbowych kilometrów przez wysokość stawki za 1 km przebiegu.

Obowiązek obliczania kilometrówki spoczywa na pracownikach, którzy używają do celów służbowych prywatnych pojazdów, a także na przedsiębiorcach uznających za koszt 100 proc. wydatków poniesionych na eksploatację prywatnego pojazdu wykorzystywanego w działalności gospodarczej. Pomocne przy dokonywaniu stosownych obliczeń są specjalne kalkulatory – proste w obsłudze narzędzia dostępne w internecie za darmo. Wymagają podania następujących informacji:

– liczby kilometrów przejechanych w celach służbowych,

– rodzaj pojazdu (osobowe o pojemności skokowej silnika do 900 cm3, osobowe o pojemności skokowej silnika powyżej 900 cm3, motocykl, motorower).

Poszczególnym pojemnościom skokowym silnika są przypisane konkretne stawki za 1 km  przebiegu – ustawiają się one automatycznie po wyborze rodzaju pojazdu. Gdy w kalkulatorze są podane niezbędne dane, wystarczy kliknąć „oblicz”. Użytkownik kalkulatora uzyskuje informacje o sposobie rozliczania, rodzaju pojazdu, stawce za 1 km przebiegu i ilości przejechanych kilometrów. Wyświetla się również kwota do zwrotu.

Przeczytaj również:

 

 

Facebook Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *