Praca w innym kraju: z polską agencą pracy czy zagraniczną? Które rozwiązanie jest korzystniejsze?

Od lat Polacy chętnie wyjeżdżają do pracy poza granice kraju. Dla wielu jest to szansa na zatrudnienie ze zdecydowanie lepszym wynagrodzeniem niż w ojczyźnie. Jednak aby przedsięwzięcie okazało się sukcesem, trzeba je dobrze zorganizować – najlepiej we współpracy z agencją pracy. Odpowiadamy, czy lepiej działać z pomocą rodzimego czy zagranicznego przedsiębiorstwa.

Agencja pracy mówiąca w Twoim języku

Niewątpliwą zaletą współpracy z polskim podmiotem jest możliwość porozumiewania się w języku ojczystym. Organizacja zatrudnienia za granicą wymaga dogadania wielu kwestii i organizacji licznych spraw formalnych. Różnice językowe mogą doprowadzić do wielu nieporozumień.

Agencje pośrednictwa pracy w Polsce, organizujące wyjazdy zagraniczne, to gwarancja braku pomyłek. Kandydat nie ma trudności w zakresie ustalenia wszelkich szczegółów wyjazdu. Może dopytać o dowolny aspekt i otrzyma kompleksową odpowiedź, którą z pewnością doskonale zrozumie.

Organizacja pracy i dojazdu

Nawet najlepsza agencja pracy za granicą przeważnie nie oferuje kompleksowej pomocy w kwestii organizacji wyjazdu. Firma tego typu zajmuje się wszystkimi sprawami związanymi z działaniami na miejscu, jednak pracownik z Polski musi też dotrzeć do kraju wykonywania obowiązków zawodowych.

Często oznacza to konieczność odbycia długiej podróży, co wiąże się z dużym wyzwaniem logistycznym oraz sporym wydatkiem. Na szczęście z pomocą przychodzi polska agencja pracy Kono.jobs.

Z jej pomocą pracownik ma gwarancję transportu do danej lokalizacji i to niewielkim kosztem. Często koszty dojazdu są już wliczone w cenę współpracy z takim profesjonalnym biurem pośrednictwa pracy.

Działania zgodne z polskim prawem

Agencje pośrednictwa pracy w Polsce są nadzorowane przez odpowiednie organy państwowe. Aby biuro mogło działać legalnie, musi być zarejestrowane, a to wymaga spełnienia określonych wymogów. Innymi słowy, współpracując z agencją pracy z naszego kraju, można być spokojnym o bezpieczeństwo tej kooperacji. Nie można tego powiedzieć o działaniach w porozumieniu z podmiotami zagranicznymi.

W poszczególnych krajach obowiązują odmienne przepisy i nie wszędzie są one tak restrykcyjne, jak w Polsce. Poza tym w przypadku polskich biur poznanie opinii i wyrobienie sobie wiarygodnego zdania na temat profesjonalizmu danej agencji jest bardzo proste. Wystarczy sprawdzić komentarze w internecie czy spojrzeć na marki, współpracujące z pośrednikiem. Ocena podmiotu zagranicznego jest nieco trudniejsza, z powodu nieznajomości zagranicznych brandów i mniejszego dostępu do wiedzy online. Wynika to między innymi ze wspomnianych już różnic językowych.

Istotną kwestią jest też znajomość przez lokalną agencję pracy zarówno rynku polskiego, jak i krajów, do których organizuje wyjazdy. W przypadku niektórych destynacji obie kwestie mogą być istotne ze względu na wymogi formalne wobec pracowników narodowości polskiej. Podmioty zagraniczne mogą popełniać błędy, ze względu na brak świadomości w zakresie statusu polskiego kandydata oraz koniecznych do załatwienia spraw formalnych na terenie naszego kraju.

Skorzystanie z usług polskiego biura pośrednictwa pracy wydaje się rozwiązaniem zdecydowanie wygodniejszym i bezpieczniejszym niż zdanie się na podmioty zagraniczne. Oczywiście pod warunkiem wyboru renomowanej firmy, której działania stoją na najwyższym poziomie.

Facebook Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *