Paczka za pobraniem – wszystko, co musisz wiedzieć

Wiesz, że masz możliwość wysłania paczki, a kurier odbierze od odbiorcy pieniądze? Wszystko to szybko i wprost na Twoje konto! Wystarczy wybrać opcję przesyłki za pobraniem. Praktycznie każda firma kurierska ma specjalną ofertą właśnie na te formę dostawy. Dlatego, jeśli chcesz nadać przesyłkę kurierską i odebrać pieniądze od odbiorcy, możesz to zrobić w bardzo prosty sposób. Z naszego artykułu dowiesz się wszystkiego o tym, jak to zrobić. Zapraszamy do czytania!

Jak nadać przesyłkę za pobraniem?

W łatwy i prosty sposób możesz to zrobić przez Internet. Większość firm kurierskich ma swoje indywidualne formularze na stronach. Możesz też skorzystać z porównywarki kurierów. We wszystkich przypadkach musisz podać pewien zestaw informacji. Należy wypełnić dane adresowe, podać wagę i wymiary paczki oraz inne podstawowe kwestie w formularzu. Standardowa procedura jak w przypadku zamawiania każdego kuriera. Jednak przy przesyłce za pobraniem trzeba dodać jeszcze nasz numer konta. To na niego zostanie przesłana kwota pobrania.

Ile kosztuje przesyłka za pobraniem?

Opcja przesyłki za pobraniem jest dodatkowo płatna w praktycznie każdej firmie kurierskiej. Dlatego warto sprawdzić ich cenniki przed nadaniem paczki. Są także różne formy przesyłki pobraniowej. Chodzi tu na przykład o szybsze zwrócenie pieniędzy na konto. Jest to jednak dodatkowo płatne. Jednak jeśli bardzo zależy nam na szybkim dotarciu pieniędzy na nasze konto, to warto przemyśleć te opcję. Są także firmy kurierskie, które oferują darmowy przyspieszony zwrot do określonej kwoty.

Jak szybko pieniądze z pobrania dotrą na nasze konto?

W zależności od wybranej opcji czas dotarcia pieniędzy na konto jest różny. Zazwyczaj jest to kilka lub kilkanaście dni roboczych. W przypadku przyspieszonego zwrotu pobrania czas wynosi do 3 dni roboczych. Jest także opcja ekspres. Wtedy pieniądze znajdą się na naszym koncie już w ciągu jednego dnia roboczego. Szczegółowe informacje są udostępnione na stronach firm kurierskich. Warto się z nimi zapoznać.

Czy przesyłka kurierska za pobraniem różni się od zwykłej?

Przesyłka kurierska za pobraniem wygląda dokładnie tak samo, jak zwykła. Nie ma żadnych określonych zasad, które musi spełnić ta pierwsza opcja. Przesyłka może mieć dowolne wymiary, kształt i wagę. Zapłacimy za nią tyle samo, co przy braku pobrania. Dodatkowa opłata dotyczy jedynie samej usługi pobraniowej. Jest ona doliczana do samej ceny paczki. Dlatego możemy z powodzeniem przesyłać cokolwiek tylko chcemy. Oczywiście zgodnie z regulaminem kuriera.

Czy warto korzystać z przesyłki pobraniowej?

Przesyłka za pobraniem to bardzo praktyczna usługa. Możemy odebrać pieniądze od adresata, które wpłyną wprost na nasze konto. Nie musimy nic załatwiać. Wystarczy zamówić kuriera, uzupełnić dane i czekać na nasz zwrot. Jeśli nie korzystałeś jeszcze z takiej opcji, wypróbuj ją przy pierwszej możliwej okazji! Przekonasz się sam o tym, jakie to proste, szybkie i praktyczne.

Facebook Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *