Jak założyć firmę z naklejkami i etykietami?

Indywidualizm i personalizacja to wartości, które w dzisiejszych czasach nabierają na znaczeniu. Wiele osób chce mieć rzeczy jedyne w swoim rodzaju, ale zamawianie ich produkcji indywidualnie kosztuje krocie. Sposobem na wyróżnienie się z tłumu mogą być personalizowane naklejki i etykiety. Biznes polegający na produkcji, projektowaniu i sprzedaży naklejek i etykiet różnego rodzaju może być bardzo dochodowym biznesem. Od czego zacząć prowadzenie działalności gospodarczej w takiej właśnie branży?

Firma z naklejkami i etykietami – formalności

Podobnie jak przy zakładaniu innej firmy poligraficznej, założenie działalności polegającej na produkcji naklejek i etykiet wymagać będzie dopełnienia tylko kilku podstawowych formalności.

Przedsiębiorca powinien wybrać odpowiednią dla siebie formę działalności i opodatkowania. Można skorzystać z jednoosobowej działalności gospodarczej lub podjąć się założenia spółki cywilnej czy spółki osobowej prawa handlowego oraz spółki kapitałowej. Najłatwiej na start założyć działalność jednoosobową i zarejestrować ją nawet w trybie online za pośrednictwem Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG). Wystarczy wypełnić wniosek CEIDG-1 i zgłosić działalność. Automatycznie zostanie nadany przedsiębiorcy numer REGON i NIP. W ZUS trzeba złożyć wówczas formularz ZUZ ZUA lub ZUS ZZA, w zależności od tego, czy firma będzie zatrudniała pracowników czy też nie. Wizyta w urzędzie skarbowym będzie konieczna, jeśli przedsiębiorca chce być czynnym podatnikiem VAT.

Przy jednoosobowej działalności gospodarczej w formularzu CEIDG-1 najlepiej wybrać formę opodatkowania przy użyciu skali podatkowej lub podatku liniowego. Na początek skala podatkowa jest korzystniejsza, z uwagi na możliwość korzystania z wielu ulg i odliczeń podatkowych.

Firma z etykietami i naklejkami – wyposażenie

Formalności związane z założeniem firmy zajmującej się projektowaniem, produkcją i sprzedażą etykiet i naklejek to tylko pierwszy krok na drodze do otwarcia tego rodzaju działalności.

Firma musi mieć odpowiednie wyposażenie, dopasowane do rodzaju i zakresu swoich usług czy kształtowania oferty produktowej. Wysokiej jakości sprzęt komputerowy, plotery winylowe, drukarki, plotery i odpowiednie oprogramowanie pozwolą na tworzenie towarów wysokiej jakości. Przy większej produkcji przydatna okazuje się prasa handlowa.  Dodatkowo personalizator projektów, jakim dysponuje np. firma Zalepieni.pl działająca w branży naklejek i etykiet, pozwala na indywidualizację takich produktów.

Firma z etykietami i naklejkami – lokal pod działalność

Na początek nie potrzeba dużego lokalu pod prowadzenie działalności z ofertą naklejek czy etykiet. Wystarczy pomieszczenie biurowe oraz produkcyjne, gdzie zaprojektowane przez pracowników, właściciela lub klienta naklejki będą wytwarzane z wykorzystaniem odpowiednich elementów wyposażenia firmy.

W lokalu firmy z naklejkami raczej rzadko kiedy będą przyjmowani klienci, zwłaszcza ci indywidualni. Można zaoferować im ofertę w sklepie internetowym czy w obrębie witryny www przedstawić swoje propozycje.

Firma z etykietami i naklejkami – jakie usługi?

Usługi świadczone przez firmę z etykietami i naklejkami mogą być zróżnicowane. W jej ofercie mogą znaleźć się gotowe naklejki, tablice czy elementy klejące z ostrzegawczymi znakami, jak i usługi projektowania indywidualnych etykiet i naklejek. Można proponować klientom gotowe i indywidualizowane etykiety na alkohole, na przetwory, jak i naklejki dla dzieci, np. do ozdobienia pokoju dziecięcego. Oferta może zostać poszerzona o vouchery papierowe i tablice, etykiety czy personalizowane wizytówki na ślub czy Pierwszą Komunię Świętą czy też znaki informacyjne/BHP, planery, tablice przydrzwiowe i plexi, magnesy na lodówkę czy etykiety na przesyłki. Tak szeroką ofertę prezentują Zalepieni.pl.

Firma z etykietami i naklejkami – jak zdobywać klientów?

Pozyskiwanie klientów dla firmy oferującej etykiety i naklejki to zadanie, które może być realizowane na wiele różnych sposobów. Między innymi można to zrobić z wykorzystaniem mediów społecznościowych, np. Facebook czy Instagram, gdzie można prowadzić swój profil czy fan page. Tam firma może zamieszczać fotografie zaprojektowanych etykiet i naklejek, zachęcając potencjalnych klientów do składania zamówienia. Może organizować konkursy i akcje promocyjne za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Powinna też mieć własną witrynę internetową z dokładnie opisanymi usługami i oferowanymi produktami.

Kolejnym sposobem zdobywania klientów jest zawarcie porozumienia np. z konsultantami ślubnymi, w sprawie produkcji i oferowania winietek z imionami i nazwiskami gośćmi weselnych, tablic powitalnych czy etykiet na alkohole weselne.

Facebook Comments

One thought on “Jak założyć firmę z naklejkami i etykietami?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *