Jak się bronić przed komornikiem?

Egzekucja komornicza jest niezwykle stresująca. Wiele osób nie wie, jak się zachować, kiedy komornik puka do drzwi. Czy istnieje skuteczny sposób na to, aby obronić się przed komornikiem? Owszem – najlepszym rozwiązaniem mogą być negocjacje z wierzycielami.

Egzekucja komornicza – co można zrobić?

Wszczęto wobec Ciebie egzekucje komorniczą? Zastanawiasz się, jak się bronić przed komornikiem? Przede wszystkim musisz zrozumieć, że komornik wypełnia jedynie swój obowiązek. Działa on w ramach prawa, więc nie musisz obawiać się, że zostaniesz pozbawiony środków do życia. Z pewnością jednak egzekucja komornicza może mieć bardzo poważne konsekwencje – i trzeba mieć tego świadomość.

Z reguły jednak postępowanie komornicze jest tylko kolejnym etapem działań, które podejmują wierzyciele w celu odzyskania swoich środków finansowych. Nie warto więc czekać do tego etapu. Kiedy tylko zaczynasz otrzymywać wezwania do zapłaty, a brakuje Ci środków pieniężnych, możesz skorzystać z jednego z dostępnych rozwiązań. W doborze najlepszego sposobu na wyjście z kłopotów finansowych pomoże Ci doświadczony prawnik – warto skorzystać z takiej możliwości. To najlepsze rozwiązanie dla osób, wobec których nie wszczęto jeszcze egzekucji komorniczej.

Negocjacje z wierzycielami to dobre rozwiązanie

Jeżeli jednak komornik już się z Tobą skontaktował, prawdopodobnie zastanawiasz się, co zrobić. Wiele osób, wobec których wszczęto postępowanie komornicze, próbuje negocjować z komornikiem. Okazuje się jednak, że nie zawsze ma to sens. Komornik nie jest wierzycielem. Wypełnia on jedynie swój ustawowy obowiązek. O wiele lepszym pomysłem są negocjacje z wierzycielami. Dzięki tego typu negocjacjom można uzyskać bardziej korzystne warunki spłaty.

Co ważne, negocjacji takich nie trzeba podejmować samodzielnie. Negocjacje prowadzone przez doświadczoną kancelarię bardzo często umożliwiają wypracowanie o wiele lepszych warunków spłaty. Doświadczona osoba będzie w stanie wynegocjować takie warunki, które będą korzystne dla każdej ze stron – zarówno dla dłużnika, jak i dla wierzycieli.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat egzekucji komorniczej? Zajrzyj tutaj: https://lipinskikancelaria.pl/

Dobra alternatywa dla sporu sądowego

Negocjacje z wierzycielami mogą być również doskonałą alternatywą dla sporów sądowych, które mogą ciągnąć się miesiącami. Taka sytuacja nie jest korzystna dla dłużnika, ponieważ trwa on w swego rodzaju zawieszeniu, oczekując na wyrok czy na kolejne rozprawy. Dzięki negocjacjom znalezienie rozwiązania możliwe jest o wiele szybciej, przez co dłużnik może wcześniej rozpocząć spłatę rat. Tym samym ma szansę na to, że prędzej odzyska płynność finansową i spłaci swoje zobowiązania. Nic dziwnego, że wielu wierzycieli chętnie decyduje się na udział w negocjacjach – jest to dla nich szansa na szybsze odzyskanie pieniędzy.

Jak się bronić przed komornikiem? Zacznij działać jak najszybciej!

Najlepszą metodą na obronienie się przed komornikiem jest niedopuszczenie do sytuacji, w której egzekucja komornicza zostanie rozpoczęta. Metod jest wiele – od restrukturyzacji zadłużenia, aż po ogłoszenie upadłości konsumenckiej. Jeżeli jednak komornik już zaczął działać, warto nawet wtedy rozważyć negocjacje z wierzycielami. Wypracowanie rozwiązania może być korzystne dla każdej ze stron. Dla dłużnika to dobry sposób na odzyskanie płynności finansowej.

Więcej informacji na temat tego, jak się bronić przed komornikiem, znajdziesz tutaj: https://lipinskikancelaria.pl/negocjacje-z-wierzycielami/

Facebook Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *