Doradca kredytowy w Warszawie – czy jest konieczny przy wnioskowaniu o kredyt hipoteczny?

Przyszły kredytobiorca musi pamiętać o wielu kwestiach, a sama procedura ubiegania się o pożyczkę jest dosyć skomplikowana. Jedna z wątpliwości dotyczy pośrednictwa doradcy kredytowego. Warszawa i inne miasta umożliwiają dotarcie do sprawdzonych specjalistów. Dowiedz się, na czym polega ich praca i kiedy warto skorzystać ze wsparcia.

Wniosek o kredyt – samodzielnie lub z ekspertem

Choć ze względu na wysokie stopy procentowe i nie najlepsze dane napływające z gospodarki, obecnie sięgamy po kredyty mieszkaniowe zdecydowanie rzadziej niż jeszcze jakiś czas temu. Nie oznacza to jednak, że wnioskowanie o nie musi być trudne. 

Każda chętna osoba może złożyć wniosek kredytowy w oddziale banku posiadającym w swojej ofercie taki produkt. Coraz częściej można to zrobić również bez wychodzenia z domu. Nie oznacza to jednak, że takie rozwiązanie będzie najkorzystniejsze z perspektywy samego kredytobiorcy. 

Przede wszystkim łatwo o popełnienie błędu, który może uniemożliwić uzyskanie finansowania lub dodatkowo skomplikować i tak niełatwą procedurę. Poza tym nieoceniona okazuje się wiedza na temat aktualnych ofert poszczególnych instytucji i doświadczenie nabyte podczas ubiegania się o kredyt w różnych sytuacjach. Mają je najlepsi doradcy kredytowi, dlatego warto rozpocząć starania o kredyt od rozmowy z ekspertem.

Czym zajmuje się doradca kredytowy?

Zadania realizowane przez tych specjalistów są bardzo zróżnicowane. W tym artykule przyglądamy się bliżej doradcom hipotecznym (w Warszawie i innych miastach bez trudu znajdziesz odpowiednie osoby). 

Do ich najważniejszych obowiązków należą:

  • Analiza zdolności kredytowej klienta,
  • Pomoc w doborze oferty najlepiej dostosowanej do konkretnego przypadku,
  • Uzupełnienie i przesłanie wniosku kredytowego,
  • Monitorowanie statusu wniosku,
  • Pomoc w organizacji innych zadań (np. umówienie rzeczoznawcy, wybór polis ubezpieczeniowych).

Doradca kredytowy – Warszawa i online

Z usług ekspertów i pośredników kredytowych warto skorzystać również z innego powodu: współpraca z nimi jest naprawdę na wyciągnięcie ręki. Coraz częściej nie tylko konsultacje, ale również przejście przez niemal wszystkie formalności mogą mieć miejsce w formule online. W taki sposób działa również Michał Dawidowicz autor serwisu Blog Kredytowy i doradca kredytowy w Warszawie

Dzięki temu możesz korzystać ze wsparcia najlepszych niezależnie od miejsca zamieszkania. Samo uzyskanie kredytu hipotecznego będzie zdecydowanie wygodniejsze i prostsze, a nad przebiegiem całego procesu będzie czuwał profesjonalista.

Czy trzeba współpracować z doradcą kredytowym?

Oczywiście współpraca z doradcą nie jest konieczna, aby wnioskować o kredyt i go uzyskać. Jest jednak po prostu bardzo przydatna i praktyka pokazuje, że znacząco ułatwia cały proces, zwiększa szanse na kredyt i uzyskanie jak najlepszych warunków spłaty. 

Zwróć uwagę na to, że w większości przypadków usługa eksperta będzie całkowicie bezpłatna – jego wynagrodzenie w formie prowizji pokrywa bank. Jedynie niezależny doradca kredytowy pobiera opłaty od swoich klientów. Zdecydowana większość specjalistów działających na rynku kredytowym to pośrednicy.

Kiedy szczególnie warto zwrócić się do doradcy?

Zasadniczo w każdym przypadku współpraca z doradcą kredytowym będzie dobrym pomysłem. Po pierwsze, poza nielicznymi wyjątkami, nic nie kosztuje. Po drugie, pozwala na uzyskanie fachowego wsparcia i oszczędzenie mnóstwa czasu i nerwów. Niekiedy pomoc eksperta będzie jednak jeszcze bardziej potrzebna. 

Dotyczy to zwłaszcza przedsiębiorców ubiegających się o kredyt hipoteczny (a w szczególny sposób tych rozliczających się ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych). Poza tym warto zwrócić się o pomoc w nietypowych sytuacjach – na przykład, jeśli osiągasz dochód w walucie obcej czy na podstawie umów cywilnoprawnych. 

Facebook Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *