Kancelaria adwokacka – pomoc w postępowaniu karnym

Kancelaria adwokacka oferuje szeroki zakres usług z każdej dziedziny prawa. Fachowa i merytoryczna wiedza bywają nieocenionym wsparciem w wielu sytuacjach. Styczność z przepisami oraz normami prawnymi miewamy każdego dnia – zarówno w odniesieniu do osób fizycznych, jak i podmiotów gospodarczych.

Kancelaria adwokacka oferuje szeroki zakres usług z każdej dziedziny prawa. Fachowa i merytoryczna wiedza bywają nieocenionym wsparciem w wielu sytuacjach. Styczność z przepisami oraz normami prawnymi miewamy każdego dnia – zarówno w odniesieniu do osób fizycznych, jak i podmiotów gospodarczych. Dlaczego warto zwrócić się o pomoc do kancelarii prawnej w sprawach o charakterze karnym i na jakich etapach postępowania prawnicy świadczą usługi?

Etapy postępowania karnego

Kancelaria adwokacka Katowice zrzesza doświadczonych prawników, którzy służą pomocą i doradztwem osobom indywidualnym oraz przedsiębiorstwom. Prowadzenie spraw o charakterze karnym nie jest łatwym zadaniem, bowiem cechują się one niekiedy wysokim stopniem skomplikowania. Dlatego tak ważne jest, aby w przypadku spraw karnych, karnoskarbowych bądź dotyczących wykroczeń zwrócić się w stronę doświadczonych prawników. Zajmują się oni zazwyczaj obroną osób oskarżonych bądź podejrzanych w sprawach karnych, jak i reprezentują osoby lub przedsiębiorstwa pokrzywdzone, realizując swoje działania w ich interesie przy prokuraturze czy zamiast.

Prawo karne Katowice dotyczyć może konieczności reprezentowania klienta przez kancelarię adwokacką na każdym etapie postępowania karnego. Mogą być to postępowania: przygotowawcze, sądowe, apelacyjne, kasacyjne, o wznowienie procesu, o odroczenie kary, o warunkowe zwolnienie, o zmianę postanowienia o zarządzeniu wykonania zawieszonej kary.

Pomoc w ogłaszaniu upadłości konsumenckiej

Upadłość konsumencka Katowice to proces, który ogłaszany jest przez osobę niewypłacalną. Również w tym przypadku konieczna jest pomoc doświadczonych w tej kwestii prawników, którzy pomogą upadłemu uporać się z postępowaniem. Przede wszystkim kancelaria służy doradztwem w odniesieniu do istnienia formalnych przesłanek do złożenia wniosku o ogłoszenie upadłości. Nie jest sprawą łatwą przygotować tego typu dokument, dlatego też prawnicy pomagają go sporządzić wraz z zebraniem wymaganych załączników. Kancelaria służy także pomocą prawną w kontaktach z sędzią-komisarzem czy syndykiem oraz wierzycielami. Może również zaskarżyć postanowienia sędziego-komisarza i czynności syndyka.

Dodatkowo adwokaci reprezentujący osobę upadłą, przygotowują stosowny wniosek do sądu o wydzielenie odpowiedniej kwoty, która pozwoli zaspokoić niezbędne potrzeby upadłego – np. mieszkaniowe. Dzieje się tak w momencie sprzedaży domu bądź mieszkania. Dłużnik otrzymuje zatem niezbędne wsparcie na każdym etapie procesu ogłaszania upadłości konsumenckiej.

Jest to artykuł gościnny kancelarii adwokackiej Katowice.

Facebook Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *