Kancelaria adwokacka – pomoc w postępowaniu karnym

Kancelaria adwokacka oferuje szeroki zakres usług z każdej dziedziny prawa. Fachowa i merytoryczna wiedza bywają nieocenionym wsparciem w wielu sytuacjach. Styczność z przepisami oraz normami prawnymi miewamy każdego dnia – zarówno w odniesieniu do osób fizycznych, jak i podmiotów gospodarczych.

Kancelaria adwokacka oferuje szeroki zakres usług z każdej dziedziny prawa. Fachowa i merytoryczna wiedza bywają nieocenionym wsparciem w wielu sytuacjach. Styczność z przepisami oraz normami prawnymi miewamy każdego dnia – zarówno w odniesieniu do osób fizycznych, jak i podmiotów gospodarczych. Dlaczego warto zwrócić się o pomoc do kancelarii prawnej w sprawach o charakterze karnym i na jakich etapach postępowania prawnicy świadczą usługi?

Etapy postępowania karnego

Kancelaria adwokacka Katowice zrzesza doświadczonych prawników, którzy służą pomocą i doradztwem osobom indywidualnym oraz przedsiębiorstwom. Prowadzenie spraw o charakterze karnym nie jest łatwym zadaniem, bowiem cechują się one niekiedy wysokim stopniem skomplikowania. Dlatego tak ważne jest, aby w przypadku spraw karnych, karnoskarbowych bądź dotyczących wykroczeń zwrócić się w stronę doświadczonych prawników. Zajmują się oni zazwyczaj obroną osób oskarżonych bądź podejrzanych w sprawach karnych, jak i reprezentują osoby lub przedsiębiorstwa pokrzywdzone, realizując swoje działania w ich interesie przy prokuraturze czy zamiast.

Prawo karne Katowice dotyczyć może konieczności reprezentowania klienta przez kancelarię adwokacką na każdym etapie postępowania karnego. Mogą być to postępowania: przygotowawcze, sądowe, apelacyjne, kasacyjne, o wznowienie procesu, o odroczenie kary, o warunkowe zwolnienie, o zmianę postanowienia o zarządzeniu wykonania zawieszonej kary.

Pomoc w ogłaszaniu upadłości konsumenckiej

Upadłość konsumencka Katowice to proces, który ogłaszany jest przez osobę niewypłacalną. Również w tym przypadku konieczna jest pomoc doświadczonych w tej kwestii prawników, którzy pomogą upadłemu uporać się z postępowaniem. Przede wszystkim kancelaria służy doradztwem w odniesieniu do istnienia formalnych przesłanek do złożenia wniosku o ogłoszenie upadłości. Nie jest sprawą łatwą przygotować tego typu dokument, dlatego też prawnicy pomagają go sporządzić wraz z zebraniem wymaganych załączników. Kancelaria służy także pomocą prawną w kontaktach z sędzią-komisarzem czy syndykiem oraz wierzycielami. Może również zaskarżyć postanowienia sędziego-komisarza i czynności syndyka.

Dodatkowo adwokaci reprezentujący osobę upadłą, przygotowują stosowny wniosek do sądu o wydzielenie odpowiedniej kwoty, która pozwoli zaspokoić niezbędne potrzeby upadłego – np. mieszkaniowe. Dzieje się tak w momencie sprzedaży domu bądź mieszkania. Dłużnik otrzymuje zatem niezbędne wsparcie na każdym etapie procesu ogłaszania upadłości konsumenckiej.

Jest to artykuł gościnny kancelarii adwokackiej Katowice.

Facebook Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *