Jak poprawić jakość obsługi klientów e-commerce?

Rozwijasz własną firmę, a może zarządzasz obsługą klienta na swoim stanowisku pracy? To dobrze wiesz, jak wymagającym i wrażliwym tematem jest właściwa obsługa i customer service. Bez względu na branżę, w której działamy, odpowiednie podejście do klienta jest szalenie ważne. I wyzwanie to nie kończy się w momencie zawarcia umowy sprzedaży naszego produktu lub usługi. To tylko początek, najtrudniejszy, ale tylko początek. To, jak później zarządzasz relacjami ze swoimi klientami będzie miało wpływ na to, czy wyróżnisz się pośród tłumnej konkurencji, czy klient zapamięta właśnie Ciebie. Rzeczowy, spokojny, ale jednocześnie wyczerpujący kontakt z klientami to podstawa w drodze do sukcesu.

Rozwój firmy wymaga sięgnięcia po nowe rozwiązania

Na początku działalności zapewne większość, jeśli nie wszystkie rzeczy robiłeś sam. Wszystkie maile, spotkania, rozmowy telefoniczne – w mikro firmie udaje się nam trzymać rękę na pulsie i panować nad organizacją obsługi klienta. Ale marzysz o rozwoju, Twoja firma robi kolejne kroki, pojawia się większa ilość klientów. To cudowne, prawda? Pracowałeś na to tyle czasu. Tymczasem w trakcie wykonywania codziennych obowiązków zaczynają się pojawiać problemy. Nie zdążyłeś odebrać telefonu, a później zapomniałeś oddzwonić. Zupełnie przeoczyłeś maila. Dziś miała być gotowa odpowiedź na reklamację klienta, ale nie zdążyłeś. To moment, w którym trzeba sobie jasno powiedzieć – aby działać skutecznie, musisz korzystać ze skutecznych narzędzi ułatwiających obsługę klientów Twojej firmy.

Jak poprawić obsługę klienta?

Wychodząc naprzeciw wyzwaniom, jakie stoją dziś przed przedsiębiorcami działającymi w branżach e-commerce, powstał nowoczesny i elastyczny system Thulium, który kompleksowo obejmuje kontakt pomiędzy firmą, a jej klientami, na wszystkich możliwych kanałach. Thulium to narzędzie, które ułatwi Ci zarządzanie i nadzorowanie obsługi klienta. Koniec z pominiętymi mailami, z klientem, do którego zapomniano oddzwonić, zgubiony numerami i potrzebą opowiadania całej historii danej sprawy przy każdej rozmowie. Thulium wykorzystuje skutecznie potencjał, jaki drzemie w pracy zespołowej. Uniwersalny helpdesk zbiera całość komunikacji ze strony klientów w jednym miejscu, daje możliwość jej usystematyzowania i wglądu do potrzebnych informacji, jeśli zachodzi potrzeba.

Zgłoszenie generuje ticket z jasno przypisanym opiekunem

Jedną z części systemu Thulium jest system ticketing, który pomaga zarządzać obsługą przyjmowanych zgłoszeń. Takie zgłodzenie ze strony klienta jest przetwarzane w ticket, przypisany do obsługi danemu pracownikowi. Dzięki kompleksowemu ujęciu całość potrzebnych wiadomości dotyczących danej sprawy zebranych jest w jednym miejscu – rozmowy z firmowego czata, maile, połączenia telefoniczne. System ticketing gwarantuje, że pracownik wie, jakie jest jego zadanie, ma wgląd w szczegóły, może od razu prowadzić spersonalizowaną rozmowę, to wszystko znacznie przyspiesza załatwienie sprawy i zostawia dobre wrażenie. W razie potrzeby ticket może być sprawnie i szybko przekazany innemu agentowi, wraz z całą historią kontaktu. Więcej informacji o system ticketing znajdziecie pod adresem: https://thulium.com/pl/product/email/

Facebook Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *